ساخت انواع دستگاه های پلیمریلیزینگخط تولید لوله های پلی اتیلن PEخط تولید لوله های پی وی سی PVCخط تولید لوله پلی پروپیلن ppخط تولید ورق pe , pp , pvcخط تولید نوار آبیاری قطره ای سرعت بالاخط تولید نوار آبیاری قطره ایخط تولید پانل دیوارپوش و پروفیل upvcخط تولید پروفیل پلی استایرن psدستگاه چاپ و uvدستگاه لمینت و برش لمینتدستگاه میکسر pvcدستگاه پودرکن پی وی سی pvcدستگاه کوبله اتوماتیک و آسیاب پلاستیکقالب خط ورق و قالب قاب عکسقالب و کالیبر لولهقالب دیوارپوش ، ابزار آلات و پروفیلفرمینگ و اسپیرالگیربکس و سیلندر و مارپیچ موازی ( پارالل )گیربکس و سیلندر و مارپیچ پلی اتیلن peگیربکس و سیلندر و مارپیچ پی وی سی pvc
خط تولید لوله سبز یا پلی پروپیلن | لوله سبز یا پلی پروپیلن چاپ
( 7 Votes )

خط تولید لوله سبز یا پلی پروپیلن | لوله سبز یا پلی پروپیلن


خط تولید لوله پلی پروپیلن | خط تولید لوله سبز

تعریف مراجل  تولید لوله سبز یا پلی پروپیلن : ابتدا مواد پلیمری  به همراه يك كاتاليزور وارد دستگاه شده و توسط ميله ماردون با هم مخلوط شده و با حركت دوراني ميله ماردون به سمت المنت هدايت مي شوند.
در اين قسمت مواد به وسيله المنت كه با درجه حرارت  مخصوص تنظيم شده است، ذوب شده و برای قالب گیری اماده می شوند
به مجموع دو قسمت فوق  (سیلندر ماردون و المنت گرم كننده ) در اصطلاح فني اكسترودر گفته مي شود كه اولين مرحله از فرآيند توليد مي باشد.
مواد ذوب شده بعد از عبور از اكسترودر بايد از قالب كه در انتهاي دستگاه اكسترودر نصب شده است عبور نمایند كه اندازه لوله های سبز قابل تنظيم بوده، كه مهمترين وظيفه را در طي فرآيند ساخت لوله همین قالب ها بر عهده دارند.
لازم به ذكر است كه بيشترين ضايعات نيز در همين قسمت مي باشد كه البته مي توان اين ضايعات راه تنظيم دقيق و مجتمع قالب به حداقل ممكن كاهش داد.
بعد از عبور از مرحله قالب بندي لوله وارد محفظه اي به نام كالیبر مي شود. كالیبر لوله برنزي شكلي است با شيارهاي مدور يا مارپيچ كه با  ابعاد خاص كه وظيفه شكل دهي ثانويه لوله را به عهده داشته است.
بعد از عبور از كالیبر لوله وارد يك خلاﺀ مي شود كه با فشار سنج مخصوص فشار آن مرتبا توسط اپراتور مربوطه كنترل مي گردد. جهت خنك كردن لوله سبز، لوله هاي توليد شده وارد يك محفظه تحت فشار که با اسپری های آب مجهزشــده كه آب اين محفظه ها مرتبا توسط پمپ از مخزن تعويض شده و دماي حاصل از مرحله المنت از اين طريق از لوله ها گرفته مي شود و همزمان در اين مرحله و م مرحله عمل وكيوم كردن( مكش كردن ) انجام میشود و در مرحله بعد وارد وان بعدی برای خنک شدگی نهایی و شکل گیری نهایی می شود و در
مرحله آخر فرآيند توليد  ورود لوله ها به بخش کشنده خط تولید مي باشد كه توسط دو غلتك كه در انتهاي خط توليد قرار دارند انجام مي شود.

پس از مرحله  نهایی لوله ها آماده برش مي نمايند كه اپراتوري كه در انتهاي خط توليد مستقر شده است.

لوله سبز یا پلی پروپیلن را به فاصله 4 متر 4 متر به وسيله قيچي مخصوصي برش و هر 30 متر شاخه لوله را در يك بسته قرار داده و درب آن را پلمپ مي كند.

لازم به ياد آوري است كه طول دستگاه نزديك به 18 متر بوده و تعداد شاخه های خروجی بسته به میزان بار خروجی دستگاه اكسترودر است.
البته بسته به سايز لوله ها، هر چقدر سايز لوله ها بالاتر باشد سرعت توليد پائين تر مي آيد و بالعكس

 
اعضا : 2
محتوا : 87
بازدیدکنندگان : 1003097
ما 8 مهمان آنلاین داریم