ساخت انواع دستگاه های پلیمریلیزینگخط تولید لوله های پلی اتیلن PEخط تولید لوله های پی وی سی PVCخط تولید لوله پلی پروپیلن ppخط تولید ورق pe , pp , pvcخط تولید نوار آبیاری قطره ای سرعت بالاخط تولید نوار آبیاری قطره ایخط تولید پانل دیوارپوش و پروفیل upvcخط تولید پروفیل پلی استایرن psدستگاه چاپ و uvدستگاه لمینت و برش لمینتدستگاه میکسر pvcدستگاه پودرکن پی وی سی pvcدستگاه کوبله اتوماتیک و آسیاب پلاستیکقالب خط ورق و قالب قاب عکسقالب و کالیبر لولهقالب دیوارپوش ، ابزار آلات و پروفیلفرمینگ و اسپیرالگیربکس و سیلندر و مارپیچ موازی ( پارالل )گیربکس و سیلندر و مارپیچ پلی اتیلن peگیربکس و سیلندر و مارپیچ پی وی سی pvc
آيين نامه ليزينگ ماشين آلات ساخت داخل صنعت پليمر مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
( 1 Vote )

 

 

باسمه تعالي

آيين نامه ليزينگ ماشين آلات ساخت داخل صنعت پليمر

توسط صندوق توسعه فناوري ايرانيان

ويرايش سوم - 1395/6/27

الف- اهداف

√     بازارسازي براي فروش ماشين آلات ساخت داخل شرکت هاي صنعت پليمر

√     تامين نقدينگي مورد نياز براي افزايش ظرفيت شرکت هاي صنعت پليمر

ب-­ شرايط خريدار

خريدار شخصيت حقوقي داشته و نمي تواند بخش دولتي يا نهاد عمومي غيردولتي باشد.

خريدار از لحاظ اعتباري توان تامين وثايق لازم براي بازپرداخت اقساط را داشته باشد.

تبصره: ارزيابي خريدار براي تعيين سقف استفاده از تسهيلات و ميزان وثايق مورد نياز از طريق اعتبارسنجي صندوق غيردولتي توسعه فناوري ايرانيان انجام مي شود.

خريدار مي تواند مصرف کننده محصول يا توزيع کننده آن يا پيمانکار اجراي طرح باشد.

پ- شرايط فروشنده محصول(سازنده محصول)

فروشنده از لحاظ فني قابليت ساخت محصول با کيفيت و قيمت تعيين شده را داشته باشد.

تبصره: ارزيابي­هاي فني فروشنده توسط خريدار انجام شده و صندوق پس از عقد قرارداد مسئوليتي در قبال کيفيت ماشين آلات نخواهدداشت.


ت- محصولات

در اين طرح از ماشين آلات ساخت داخل حمايت شده که تعيين اين امر توسط تيم ارزياب صندوق توسعه فناوري ايرانيان انجام خواهدشد.

تبصره: ماشين آلات با ارزش افزوده بالا و داراي حاشيه سود مناسب براي اين طرح از اولويت برخوردار خواهدبود.

ارزش گذاري روي دستگاه سواي مبلغ توافق شده بين خريدار و فروشنده مستقلا توسط صندوق انجام خواهدشد.

ث- شرايط تسهيلات

مرحله اول-​ ارزیابی اولیه سازندگان ماشین الات توسط صندوق

در این مرحله توانمندی ها و محصولات شرکت سازنده (فروشنده) ماشین آلات ارزیابی و سقف اعتباری فروش اقساطی ماشین آلات هر سازنده تعیین می­گردد. فروشنده تا سقف مبلغ تعیین شده می­تواند از تسهیلات فروش اقساطی ماشین آلات خود استفاده نماید.

مرحله دوم- معرفی خریدار جهت اعتبارسنجی به صندوق

در این مرحله خریداران ماشین آلات جهت استفاده از تسهیلات فروش اقساطی به صندوق معرفی شده و اعتبارسنجی می­شوند. چنانچه خریدار اعتبار لازم جهت خرید اقساطی ماشین آلات را داشته باشند می­توانند، مراحل بعدی را طی نمایند.

مرحله سوم- عقد قرارداد فروش بین خریدار و فروشنده و واريز پيش پرداخت از سوی خریدار

به منظور پيش خريد ماشين آلات و بهره گيري از تسهيلات، خریدار و فروشنده نسبت به عقد قرارداد خرید اقدام می نمایند. تمامی تعهدات و شرایط فنی تجهیزات مورد معامله بایستی در قرارداد تعیین شده باشد.  لازم است خريدار 20 درصد قيمت محصولات مندرج در قراراداد را به حساب صندوق واريز نمایند. تا به ازاي آن ضمانت نامه پيش پرداخت توسط صندوق صادر شود.

مرحله چهارم - تامين مالي فروشنده براي خريد مواد و قطعات لازم توسط صندوق

صندوق پس از دریافت 20% مبلغ قرارداد از خریدار، اقدام به پرداخت 45% از مبلغ قرارداد به صورت تسهیلات به خریدار می­نماید. این تسهیلات به درخواست خریدار و در وجه فروشنده پرداخت می گردد. شرط پرداخت 45% مبلغ قرارداد، ارائه وثايق لازم توسط خريدار براي اعطاي تسهيلات خواهدبود. وثايق مورد نياز در صورت احراز اعتبار خريدار در فرآيند اعتبارسنجي چک حقوقي خواهدبود.

تبصره: دوره ساخت ماشين در اين طرح حداکثر 3 ماه در نظر گرفته شده است.

مرحله پنجم: تامين مالي فروشنده در هنگام تحويل دستگاه

پس از تحويل دستگاه و تاييد کيفي آن توسط خريدار، صندوق 25 درصد ديگر از مبلغ قرارداد را در قالب تسهيلات به خريدار در وجه فروشنده پرداخت مي نمايد.

مرحله چهارم - بازپرداخت اقساط توسط خريدار به صندوق

خريدار تسهيلات دريافت شده به ميزان 80 درصد مبلغ قرارداد را به صندوق پرداخت مي نمايد.

سود تسهيلات به ازاي هر سال  10 درصد مازاد قيمت نقدي محصول خواهد بود.

شروع بازپرداخت یک ماه پس از نصب و راه اندازی دستگاه و حداکثر دوره بازپرداخت تسهيلات دوساله و بدون تنفس خواهدبود. لذا کل مدت تسهیلات نبایستی از 27 ماه تجاوز نماید. (24 بازپرداخت و 3 ماه ساخت)

وثايق ارائه شده توسط خريدار در انتهاي دوره بازپرداخت آزاد مي گردد.

مرحله پنجم: بازپرداخت مطالبات فروشنده توسط صندوق

30% باقی مانده قرارداد  طي 2 قسط در وسط و انتهاي دوره بازپرداخت تسهيلات خريدار، و منوط به رضایت خریدار از تجهیزات خریداری شده، توسط صندوق پرداخت خواهد شد.

تبصره: صرفا قابليت خريد دين %15 از مطالبات فروشنده از صندوق وجود خواهدداشت و مابقي صرفا در صورت رضايت خريدار پرداخت خواهدشد.

 

تصاویر دستگاه لمینیت


اعضا : 3
محتوا : 87
بازدیدکنندگان : 1015170
ما 6 مهمان آنلاین داریم